W dużej misce połącz jajka, mleko i przyprawy.

17/12/2022

W dużej misce połącz jajka, mleko i przyprawy.

Z pewnością istnieje również element emocjonalny. Jak już powiedziałem, osoby z fibromialgią mają tendencję do depresji; Ale badania pokazują, że ludzie w depresji mają znacznie trudniejszy czas radzenia sobie z bólem. Pacjenci z rakiem z prawdziwym bólem będą zmniejszyć ten ból wraz z leczeniem depresji. Dlaczego to? Ból odczuwa się w dwóch miejscach. Nerwy przenoszą uczucie ze skóry, mięśni i innych części ciała na mózg. Ale ból jest naprawdę interpretowany i odczuwa się w samym mózgu. Kiedy przyjmujesz leki przeciwbólowe, większość z nich wykonuje swoją pracę w mózgu, a nie nerwy idące do mózgu.

Jak leczy się fibromialgię?

Z mojego doświadczenia prawdziwym celem leczenia fibromialgii jest przeprogramowanie sposobu, w jaki mózg filtruje ból. Jak to się dzieje?

Poprawa snu – bardzo wysoki odsetek osób z fibromialgią ma problemy ze snem. Nawet jeśli zasypiają, nie czują się, jakby dobrze spali. Uważam, że po prostu pomoc w lepszym snu znacznie poprawia objawy. Zwykle odbywa się to przy użyciu leków, z których moim ulubionym jest cyklobenzapryna lub flexeril.

Ćwiczenia – Wydaje się, że ćwiczenia łagodne do umiarkowanego zmniejszają ilość bólu u osób z fibromialgią. Niektóre osoby uważają, że terapia masażu lub fizykoterapia pomaga, podczas gdy inne wykonują ćwiczenia o niskim wpływie, takie jak aerobik z wodą. Nie polecam podnoszenia ciężarów ani maratonu. Jeśli celem jest zmniejszenie bólu, nie są to dobre sposoby, aby to zrobić.

Leczenie – istnieje kilka nowych leków specjalnie skierowanych na fibromialgię, które wydają się pomagać w znacznym odsetku osób w nim. Większość tych leków działa na mózg, a wiele z leków przeciwdepresyjnych lub jest ściśle związanych z lekami przeciwdepresyjnymi.

Leczenie depresji – nawet jeśli jest to spowodowane przez fibromialgię, depresja będzie bardzo trudna. Przyjmowanie leków na depresję może pomóc, ale nie zapomnij o psychoterapii lub innych formach poradnictwa.

Kilka ostatnich słów na temat fibromialgii

Przed zamknięciem chcę podkreślić kilka bardzo ważnych zwrotnica. Po pierwsze, fibromialgia jest przewlekłym problemem, co oznacza, że ​​trwa długo-zwykle przez lata. Ma tendencję do woskowania i słabego nasilenia, dlatego należy go traktować z cierpliwością. Nie ma „magicznych kul”, aby to wyleczyć. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​powrót do zdrowia wymaga czasu, cierpliwości i wytrwałości.

Wreszcie, zdecydowanie radzę stosować narkotyczne leki przeciwbólowe w leczeniu fibromialgii. Nie reaguje na nich dobrze, a długoterminowe ich użycie może łatwo prowadzić do zależności i uzależnienia. Jeśli nie otrzymujesz pomocy, której potrzebujesz od swojego lekarza, znajdź reumatologa z doświadczeniem w fibromialgii.

Jeśli masz tematy, które chcesz, aby omówić, wyślij je na adres houseCalldoctor@quickanddirtytips.com, lub Możesz przesłać je na Twitterze lub na mojej stronie na Facebooku.

Pozwól mi jeszcze raz przypomnieć, że ten podcast jest wyłącznie do celów informacyjnych. Moim celem jest dodanie do swojej wiedzy medycznej i przetłumaczenie niektórych dziwnych rzeczy medycznych, które słyszysz, więc kiedy idziesz do lekarza, wizyty będą bardziej owocne. Nie zamierzam wymieniać twojego lekarza; On lub ona zawsze powinieneś skonsultować się z własnym schorzeniem.

Złap cię następnym razem! Bądź zdrowy!

Sad Man Obraz dzięki uprzejmości Shutterstock

Strony

«Pierwsze‹ Poprzedni12 Pamiętaj, że wszystkie treści tutaj są wyłącznie do celów informacyjnych. Treść ta nie zastępuje żadnych porad medycznych i nie zastępuje żadnego osądu medycznego ani uzasadnienia przez własnego osobistego dostawcę opieki zdrowotnej. Zawsze szukaj licencjonowanego lekarza w Twojej okolicy w odniesieniu do wszystkich pytań i problemów związanych ze zdrowiem.

Ten prosty, ale elegancki quiche jest zawsze przyjemniejszy tłum. Postępuj zgodnie z poradami domowego CEO, aby gotować bryza.

autor: Amanda Thomas krajowy dyrektor generalny 7 maja 2014 r. 1-minutowy czytanie

To proste, ale eleganckie quiche jest zawsze przyjemniejsze. Aby zaoszczędzić czas, upiecz skórkę z wyprzedzeniem. Kiedy nadejdzie czas na podanie, zetknij składniki wypełniające i dodaj do przygotowanej skórki. Pamiętaj, aby Quiche stać przez 10 minut po upieczeniu, aby wycinać i służyć znacznie łatwiej.

Broccoli Ham Quiche

Czas przygotowania: 20 minut

piec Czas: 55 minut

Daje 6-8 porcji

Składniki

1 Niecałe głębokie ciasto (9) 4 jajka, lekko pobity 1 1/2 szklanki mleka 1 filiżanka (4 uncje) rozdrobniony parmezan 1 łyżeczka soli 1 łyżka suszonej posiekanej cebuli 1 łyżeczka suszona mielony czosnek 1/2 szklanki w kostkę w pełni gotowaną szynkę 1/2 szklanki posiekanych świeżych brokułów i łodyg

Linuj skorupę ciasta o podwójnej grubości ciężkiej folii. Piec w 4500 przez 8 minut. Usuń folię; Piec 5 minut dłużej. Ostudzić na ruszcie.

W dużej misce połącz jajka, mleko i przyprawy. Wmieszaj szynkę, brokuły i ser. Wlać do przygotowanej skórki.

Piec w 3500 przez 55-60 minut lub do ustawienia. Pozwól stać 10 minut przed cięciem.

BROCCOLI quiche Image dzięki uprzejmości Shutterstock.

Potężna mama ma sześć prostych sposobów na stworzenie nieustrukturyzowanego czasu zabawy dla dzieci i jak utrzymać ten zabawny pęd na pęd w miarę wzrostu.

Project Cheryl Butler Project Parenthood 10 października 2016 6-minutowy Readepisode #399 Play Pause Słuchaj 6 sposobów na stworzenie nieustrukturyzowanego czasu gry dla dzieci, które obecnie doświadczamy problemów z odtwarzaniem na safari. Jeśli chcesz posłuchać dźwięku, użyj Google Chrome lub Firefox.

Wskazówka #4: Pokonaj znudzonych

Jest wspaniały cytat, który uwielbiam nudy – „Tylko nudni ludzie się nudzą. ” Nie jest to jednak odpowiedź, którą twoje 10-letnie dziecko chce usłyszeć, kiedy nie ma nic ekscytującego, aby zabawić się w deszczowe sobotnie popołudnie. Nuda

może być również okazją, według Lindy Caldwell, profesor rekreacji, zarządzania parkiem i turystyką oraz badań rozwoju człowieka oraz badań rodzinnych w Penn State.

Caldwell mówi dalej, że w rzeczywistości nauka nudy jest kluczową umiejętnością życiową. „Dzieci, które zawsze nudzą się w czasie wolnym, mówi Caldwell, grozi rozwój„ długoterminowej nudy, gdzie nic nie jest interesujące ”. Ta długoterminowa nuda została powiązana z nadużywaniem substancji, rezygnacją ze szkoły i wandalizmem. Nuda nie pochodzi po prostu z posiadania zbyt mało działań, Caldwell mówi: „To może być znak, że masz zbyt wiele”.

Więc jeśli napotkasz opozycję swoich dzieci, gdy dasz im możliwość spędzania bezpłatnego czasu gry i natychmiast ogłaszają, jak nudne jest dla nich, nie składaj. Zamiast tego użyj tego jako odskoczni, aby pomóc im znaleźć sposoby na zabawę i rozrywkę. Jeśli nie są gotowi na własne pomysły, odwiedź witryny takie jak EducationWorld.com, gdzie oferują wiele zabawy, niedrogich i kreatywnych pomysłów dla dzieci w każdym wieku.

To nie znaczy Musisz pozwolić im malować palcem podczas siedzenia na kremowej sofie, ale znajdź miejsce w domu, w którym możesz pozwolić im na niechlujne

Wskazówka #5: Get Bessy

dla Ci, którzy nie mogą funkcjonować, chyba że ich środowisko jest dobrze zorganizowane i nieskazitelne, pozwalając dzieciom na zrobienie bałaganu może być naprawdę zniechęcające. Jednak pozwalając swoim dzieciom mieć mały pokój oddechowy, gdy są w nastroju do stworzenia, byłbyś zaskoczony wynikami. To nie znaczy, że musisz pozwolić im malować palcem podczas siedzenia na kremowej sofie, ale znajdź miejsce w domu, w którym możesz pozwolić im się bawić. Kąt jadalni może być idealny do ustawienia niedrogiej sztalugi, farb plakatowych, kredów i kredek, kleju, kawałków złomu i innych. Używamy plastikowych zasłon prysznicowych ze sklepu dolara, aby położyć się, gdy dzieci chcą być artystyczne – jest tanie i ułatwia sprzątanie! Kilka lat temu moja ówczesna 6-latka i jej przyjaciele zorganizowali w sąsiedztwie wyprzedaż sztuki świątecznej-kompletne własne pomysły. Za zarobioną pieniądze kupili nowe materiały w sklepie rzemieślniczym i pracowali nad tworzeniem większej liczby projektów.

Wskazówka nr 6: Twórz dorosłą zabawę

Pamiętaj, jak to było bawić się ? Dla wielu rodziców życie polega na tym, że przekształcanie rzeczy z niekończącej się listy rzeczy do zrobienia. Bez czasu wbudowanego w każdy dzień dla odżywiania naszego ducha stajemy się bardziej podatni na frustrację i stres. Cóż, nie tylko ważne jest, aby wspierać nieustrukturyzowane czasy zabawy dla swoich dzieci, ale równie ważne jest to, aby zrobić to dla siebie. Kiedy dasz przykład beztroski i spontaniczny z czasem, staniesz się świetnym wzorem do naśladowania dla swoich dzieci, aby pójść w ich ślady.

Zobacz także: 5 wskazówek, aby pozostać zainspirowane jako rodzic

Rozbij swoje listy rzeczy do zrobienia, prowadząc czas gry dla dorosłych. Chwyć kredki i zrób kartę dla swojego partnera lub współpracownika. Miej konkurs taneczny ze swoimi dziećmi. Znajdź powody, aby mieć dobry, staromodny śmiech brzucha. Te małe akty mogą mieć duży wpływ na rozjaśnienie poziomu stresu, pomagając ponownie połączyć się z zabawnymi i szczęśliwymi częściami siebie, które mogą zostać pochowane pod listą rzeczy do zrobienia.

Jak zachęcić do bezpłatnego czasu gry w Twojej rodzinie? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy na QuickandDirtyTips.com/Mighty-mommy, opublikuj swoje pomysły na stronie Mighty Mommy na Facebooku. Lub napisz do mnie na Mommy@quickanddirtytips.com. Odwiedź moje rodzinne tablice na Pinterest.com/Mightymommyqdt.

Z pewnością zapisze się do nadchodzącego potężnego biuletynu Mommy Pełnego praktycznej porady, aby ułatwić życie rodzicielskie.

Strony

«Najpierw‹ Poprzedni12 Treści tutaj są wyłącznie do celów informacyjnych. Ta treść nie zastępuje profesjonalnego osądu własnego dostawcy zdrowia psychicznego. Skonsultuj się z licencjonowanym specjalistą ds. Zdrowia psychicznego w celu uzyskania wszystkich indywidualnych pytań i problemów.

Myślisz, że nie możesz się dopasować bez wydawania dużo pieniędzy? Get-Fit Guy ma klucz do fitness z ograniczonym budżetem.

Ben Greenfield Get-Fit Guy 11 stycznia 2013 r. 1-minutowy czytanie

Spójrzmy prawdzie w oczy, tradycyjna utrata masy ciała, z jego drogim koktajlem i fantazyjną siłownią Sprzęt, nie jest tani. I chociaż obie pieniądze dziewczyny są szybkie i wzmacniające; Brudne wskazówki dotyczące bogatszego życia i mojego odcinka Jak dopasować się do budżetu, z pewnością ci pomoże, chciałem podzielić się szybką myślą, którą miałem dziś rano podczas badania mojej domowej siłowni:

Nie ma wiele fantazyjnego sprzętu Lub duży budżet, aby się sprawować!

Na przykład główne zszywki mojej domowej siłowni, w których ćwiczę około 85% czasu, to:

mata jogi

Pasek zawieszenia do zawieszania z mojego Drzwi (używam MostFit)

Elastyczna rurka z rączkami

1 zestaw hantli 40 funtów

A Stability Ball

a BOSU BALL (jak stabilność piłka wycięta na pół, dla ćwiczeń równowagi)

Koszt wszystkich połączonych przedmiotów wynosi około 150 USD. Pozostała część mojej rutyny fitness polega na pływaniu w pobliskiej rzece, jazdy na rowerze lub bieganiu na zewnątrz lub korzystaniu z naszej rodziny YMCA.

Bez wymówek! Jeśli masz więcej pytań na temat tego, czy utrata masy ciała może być niedroga, zapytaj na stronę Get-Fit Guy na Facebooku.

Wagi Zdjęcie od Shutterstock

Wszystkie treści tutaj są tylko do celów informacyjnych. Ta treść nie zastępuje profesjonalnego osądu własnego dostawcy służby zdrowia. Skonsultuj się z licencjonowanym pracownikiem służby zdrowia w sprawie wszystkich indywidualnych pytań i problemów.

O autorze

Ben Greenfield

Ben Greenfield otrzymał tytuł licencjata i magistra z University of Idaho w dziedzinie nauki sportowej i ćwiczeń; Osobiste certyfikaty szkolenia oraz siły i kondycji od National Siła and Conditioning Association (NSCA); Certyfikacja żywienia sportowego z Międzynarodowego Towarzystwa Żywienia Sportowego (ISSN), zaawansowanego certyfikatu dopasowania rowerowego z Serotta. Ma ponad 11-letnie doświadczenie w trenowaniu profesjonalistów, kolegialnych i rekreacyjnych sportowców ze wszystkich sportów, a jako pomogło setkom klientów osiągnąć odchudzanie i sukces fitness.

Subskrybuj podcast Get-Fit Guy Spotify Google Stitcher

Bamers, narzekający i prześladowcy, o mój! Doświadczony psycholog oferuje 4 wskazówki dotyczące radzenia sobie z trudnymi ludźmi, a 5 kolejnych, aby dbać o siebie po bliskim spotkaniu z trudnym rodzajem. Plus: czy bedwetowanie przewiduje psychopatię? Dowiedz się w naszym nowym segmencie poczty słuchacza!

autorstwa Ellen Hendriksen, doktoranckiego psychologa 15 września 2016 7-minutowy Readepisode #30 Play Pause Słuchaj 9 wskazówek dotyczących radzenia sobie z trudnymi ludźmi, których obecnie doświadczamy problemów z odtwarzaniem na Safari. Jeśli chcesz wysłuchać dźwięku, użyj Google Chrome lub Firefox.

Teraz w celu uzyskania nowego segmentu: Savvy Listener Mail!

Po odcinku, jak zidentyfikować psychopatę lub socjopatę, Keith Carrer z Mobile, AL, napisał i zapytałem: „Czytałem, że psychopaci mają tendencję do podpalenia i często są wśród swoich dzieciństwa. Jakakolwiek prawda? Odpowiedź brzmi zarówno tak, jak i nie. Teorią, o której mówisz, to triada MacDonald, zwana także „triadą morderczą”-która brzmi dla mnie jak połączenie chorych dzieci, termin pracy i brak kawy.

W 1963 r. Psychiatra dr J.M. MacDonald opublikował artykuł, który sugerował zestaw trzech cech – Arsona, okrucieństwa wobec zwierząt i łapania się – za przewidywanie późniejszych i gwałtownych tendencji.

Ale badanie tak naprawdę nie chrupało żadnych danych; Właśnie pochodziło z przeczuciem dr MacDonalda po pracy z gwałtownymi pacjentami. I nawet sam Macdonald zaczął wyrażać wątpliwości w teorii po wielu badaniach, nie powtórzył jego ustaleń.

, ale miał jedną trzecią racji. W badaniu z 2004 r. Dzieci były obserwowane przez 10 lat, a ci, którzy byli okrutni wobec zwierząt, byli ponad dwukrotnie bardziej narażeni na przestępstwo z yourpillstore.com użyciem przemocy. Podobnie w badaniu z 2005 r. Przez 7 lat przeprowadzono ponad 3600 uczestników i stwierdzono, że nadużycie zwierząt domowych było jednym z pięciu czynników, które przewidziały, kto później wykorzysta jego partnera.

okrucieństwo wobec zwierząt nie wyjdzie jednak Niebieskiego – często jest to znak wykorzystywania dzieci i zaniedbania. Rzeczywiście, okrucieństwo wobec zwierząt dotyczy w zasadzie władzy i kontroli, podobnie jak wykorzystywanie dzieci, napaść seksualna lub przemoc domowa. Nic więc dziwnego, że dzieci, które są brutalnie źle traktowane i upokorzone, mogą próbować odtwarzać scenariusze władzy i kontrolować, torturując zwierzęta słabsze od siebie.

Firestarting może być również oznaką nadużycia i zaniedbania dzieciństwa lub znakiem, że dzieci były świadkami przemocy domowej. Ale chociaż nie jest to idealna aktywność pozalekcyjna, nie jest tak silnym predyktorem przyszłej przemocy jak okrucieństwo wobec zwierząt.

, jednak tak naprawdę nie należy do triady. Podczas gdy enuresis może być spowodowany niepokojem w obraźliwym środowisku domowym, w zdecydowanej większości przypadków sygnalizuje niedojrzały pęcherz, ciężki śpiący lub zaparcia zajmujące cały pokój. Opóźniona nocna kontrola pęcherzaczów okazała się nawet dziedziczna, więc może być po prostu DNA dziecka.

, więc nie wariuj, jeśli twoje dziecko nakłada łóżko. Mokre arkusze nie oznacza, że ​​masz na rękach początkującą socjopatę, ani nie oznacza to, że przypadkowo nadużywasz swojego dziecka.

Lepsze znaki wczesnego ostrzegania dla przyszłej przemocy to wykorzystywanie i zaniedbanie dzieci, szczególnie w połączeniu z chorobami psychicznymi i nadużywaniem substancji. Rzeczywiście, spośród pierwotnych badań MacDonalda 90% miało schizofrenię lub organiczną chorobę mózgu, 35% miało złudzenia paranoiczne, a 26% było pijanych lub wysoko, gdy dokonali zabójstwa.

Contents